طراحی ، نقاشی
 به نام خداوند رنگها
هنر ، شبیه یک دست نوازشگر است بر سر کودک نازپرورده ای روح ما که با ناملایمات روزگار دل آزرده و رنجور شده …… و توان این را دارد که هر لحظه بخروشد و از خود بیرون بریزد .
اما هنر ، با نوازشگری و لطافت خود آرامش هرز رفته را به او باز می گرداند و هنرمند در اصل آن دست توانایی است که زیباییهای طبیعت را جمع کرده و آنها را به رخ می کشد.
من نقاشی می کشم …… تا درد فراغ را از یاد ببرم …
نقاشی وسیله خلقت است برای انسان تا به کمک آن روح خود را گسترش دهد تا در طول تاریخ ماندگار شود .
علاقه ما به نقاشی و طراحی کردن باعث تلطیف ذهن می شود تا با تمرکز کردن روی خلق اثر ،  ناخوشی ها را از خود به در کنی و برای چندی هم که شده زمان و زمانه را از یاد ببریم .
این از خود و زمانه فاصله گرفتن فرصتی را ایجاد میکند تا بتوانیم به دور از هیجانات و آسیب هایی که بر چهره روحی خود داشته ایم لحظه ای اندیشه ناب را بچشیم تا لذت این مزه کردن هدفی باشد برای ادامه مسیر این زندگی .
آسیب های روحی بر ذات ما انسان ها جبران ناپذیر است اما شاید بتوانیم با مداد سیاه  و برسهای رنگی مان اندکی از سختی این درد بکاهیم .
جوهرهایی در وجود انسان وجود دارد که اگر کار از درون تو جریان پیدا کند مخاطبان تو آن را دریافت خواهند کرد و تو با همین نقش های رنگی و سیاه و سفید به تسخیر روح بشر و بهبود زخم های آنها می شتابی ……
هنرمند توانمند کسی است که تاثیرمیگیرد و تاثیر میگذارد .
اما اینکه یک نقاش یا طراح به دنبال چه تاثیری بر مخاطب است و یا چه مفهومی را در این قالب می خواهد به مخاطبش منتقل کند چیزی است که به عقاید شخصی او بر میگردد .
نقاشی یک زبان دریافت است از حقیقت عالم و نقاشی سعی میکند به این حقیقت نزدیک شود و برداشت خودش را به بیننده منتقل کند.
رنگها تاثیرات فراوانی بر روحیه و رفتار ما میگذارند و حالات روانی و عاطفی را شدیدا تحت تاثیر قرار میدهند . آنها هر کدام به تنهایی یا در کنار هم حاوی پیامی خاص به بیننده می باشند که این موضوع همیشه مورد بررسی و نقد افرادی مثل دانشمندان و روانشناسها بوده ، حالا شما فرض کنید با شناخت آنها و بکار گیری در نقش هایتان چه سلاح قدرتمندی را در دست خواهید داشت برای تاثیر گذاشتن به محیط اطراف خود .
همه اینها گفته شد برای اینکه به اینجا برسیم ، بیایید با هم نقاشی کنیم …… به همین راحتی !
برنامه کلاس ها برای آموزش طراحی و نقاشی :
برنامه ما برای دوستانی که از پایه می خواهند شروع کنند به این صورت می باشد :
ابتدا طراحی => طراحی از اشیاء _طراحی از حیوانات و پرندگان _طراحی از چهره و در آخر طراحی از فیگوراتیو بدن انسان
بعد از تمام کردن دوره طراحی وارد مقوله رنگ شناسی می شویم و بعد از مدت کوتاهی که آشنایی نسبی از رنگها پیدا کردیم وارد تکنیکهای رنگی مثل :
 مداد رنگی
کنته
زغال )
 اکرلیک و یا
رنگ روغن 
می شویم .
 دوره های رنـگ هم به شباهــت همان مـراحل طراحـی اسـت  ،  یعنی از :
 نقاشی اشیاء شروع میکنیم  و به   نـقاشی از فیـگور بدن انسان می رسیم .
سعی ما بر این است که فقط روی مسایل عملی تکیه نکنیم و در کلاسها اندکی هم مباحث تئوری نقاشی داشته باشیم ، چون اعتقاد اینجانب بر این است که یک نقاش همان اندازه که باید تکنیک ها و بافت ها و رنگــهای متفاوت را بشناسد به همـان اندازه هم پایه سبک های هنری و حتی اندکی تاریخ هنر هم بداند ، چرا که با ترکیب دانایی و قدرت تکنیک است که یک اثر خوب و بی نقص و ناب بوجود می آید .
بعد از سپری کردن این دوره ها معمولا فرد (هنرجو) به یک شناخت نسبی از خود و روحیات هنری اش می رسد.
مثلا متوجه می شود به چه ترکیب رنگهایی بیشتر علاقه دارد ، چه سبک کاری را بیشتر می پسندد و اینکه دوست دارد بیشتر در چه فضایی اثر را خلق کند .
از اینجا به بعد کار ما کاملا تخصصی جلو می رود چرا که شخص به یک بلوغ فکری در نقاشی رسیده و فقط باید سعی کنیم مسیر را طوری برای او هموار کنیم که راه منتخب خود را ادامه دهد .
به امید روزی که همه رویاهایمان را به عیـنـه روی این بوم های سفید و منتظر بیاوریم .
 بعد از اتمام هر ترم نمایشگاه گروهی نقاشی برای هنرجویان برگزار خواهد شد .
جهت اطلاع از شرایط آموزش طراحی و نقاشی با ما تماس بگیرید :
22587587   –   22580505